Levant přírodní menstruační houba nejvyšší kvality.

Levant přírodní houba

Menstruační přírodní houba na osobní hygienu.
Houby Levant patří mezi nejkvalitnější přírodní houby. Houby jsou certifikované z Levantského pobřeží

 Zboží odesíláme do 24 hodin.

Více detailů

1015

Nový produkt

Skladem

199,00 Kč s DPH

 • Více informací

 • Levant přírodní menstruační houba nejvyšší kvality.  Levant je menších rozměrů s mnoha póry a pevnější struktury o vysoké savosti, proto se výborně hodí pro použití jako hygienický menstruační tampon. Skvělé vlastnosti a opakovaná možnost použití jsou největší přednosti houby. Houba nepřijímá pachy ani barvy po použití se jednoduše propere pod tekoucí vodou,  následně desinfikujte podle návodu a je opět jako nová.
  Mořská houba přírodního tvaru z certifikovaných oblastí Levant, je různých přírodních tvarů, každá je originál. Houba je velmi jemná a měkká.

  Jak mořskou houbu při menstruaci použít?

  Houby určené pro použití během menstruace jsou malých velikostí a velmi jemné. Před zavedením je nutné houbu navlhčit, protože suchá houba je tvrdá. Poté ji čistými prsty zavedete podobně jako tampón. Jak hluboko houbu zavést záleží na každé ženě – najděte si způsob, který vám bude vyhovovat. Po nějaké době (dle síly menstruace) je nutné houbu vyndat, vymýt pod tekoucí vodou a vyždímat přebytečnou vodu. Poté ji můžete opět zavést do pochvy. Pokud zjistíte, že je pro vás houba moc velká, lze ji zastřihnout do tvaru a velikosti, který vám bude vyhovovat. Nezapomeňte, že se jedná o přírodní produkty a proto se jednotlivé houby mohou mírně lišit ve tvaru, barvě a velikosti. Měníte dle potřeby po 4-6 hodinách podobně jako tampon.

  Životnost a čištění

  Jedna mořská houba vydrží přibližně 6-9 měsíců. Záleží na délce cyklu ženy, která ji používá i na tom, jak se o houbu stará. Čištění, desinfekce i způsob uložení v době mimo menstruaci jsou velmi důležité z hlediska hygieny i životnosti houby! Před každou menstruací (nebo po menstruaci) je nutné houbu dezinfikovat.

  Je možné použít:

  •    Solnou koupel - čistící sůl na mořské houby rozpusťte v přiměřeném množství vody o teplotě okolo 37 C (cca 1 lžička soli na 2 dcl vody). Houbu ponořte do roztoku a opakovaně zmáčkněte. Poté ji nechte ponořenou v tomto roztoku min. 5 hodin. Pro zvýšení účinku soli můžete přidat několik kapek citrónové šťávy. Po vyčištění důkladně propláchněte čistou vodou.

  •    Tea Tree lázeň - 3-5 kapek Tea Tree oleje smíchejte s cca 1,5 dcl vody. Tea tree oil je velmi účinný proti bakteriím a inhibuje růst až 60 kmenů baktérií. Ničí také všechny pachy, jenž houba může přijmout.

  •    1/4 šálku H2O2 (peroxid vodíku) a 1/4 šálku vody. Roztok je také na bělení houby, pokud by ztmavla užíváním.

  •    Dejte houbu příležitostně máčet v poměru 1: 2 s roztokem octa a vody po dobu několika hodin nebo například přes noc. Alternativně ji nechte v roztoku
   Octový roztok - 1 lžička octa na 1,5 dcl vody.

  Po vyčištění by měla být ponechána uschnout na vzduchu, nenechávejte je tedy ve vlhku koupelny, kde může dojít k zamoření bakteriemi. Houba je nejlépe uložena v bavlněném vaku, jako žínka, nebo v čisté ponožce. Přírodní houbu nikdy nevyvařujte, ztratí svou jemnost a změní velikost.

  Takto zničíte bakterie, které by mohly případně způsobit kvasinkovou infekci nebo jiné záněty pochvy. Pokud máte během menstruace vaginální infekci, nepoužívejte stejnou houbu dvakrát, aniž byste ji dezinfikovali.
  Důležité: Pokud trpíte vaginální infekcí, prosíme, zdržte se používání houby až do doby vyléčení infekce.


  Houby Levant patří mezi nejkvalitnější přírodní houby. Houby jsou z Levantského pobřeží - odtud název Levant - sklizené z udržitelných a certifikovaných chovných oblastí. Kořeny rostlin zůstávají nedotčeny, mohou tedy opakovaně růst a udržují tak intaktní ekologickou rovnováhu mořských živočichů a prostředí kde vyrůstají.

  Co je přírodní houba?
  Přírodní houba (Hippospongia equina) je jednoduchá forma života, která se vyskytuje ve všech oceánech, od Karibiku až po severní  moře. V oceánu má funkci přírodního filtru, protože čerpá vodu prostřednictvím svého těla a živí se planktonem  a dalšími malými částicemi. Existuje více než 7500 druhů přírodních hub, vyskytující se v růžných velikostech od několika milimetrů až více než tři metry na výšku. V závislosti na teplotě vody, hloubky a proudu, přírodní houby vyžadují šest měsíců až pět k jejich růstu.

  Proč byste měli používat přírodní houbu na mytí?
  Přírodní houby jsou krásně měkké a absorbují velké množství vody a uvolňuje tekutiny  pod mírným tlakem. Vlákna přírodní houby jsou podobné těm z hedvábí.
  Na rozdíl od syntetických hub, které se skládají z uzavřených vzduchových bublin, přírodní houba se složena ze soustavy kanálků. Každý pór je připojen k jinému póru. V důsledku toho je použití přírodní houby velmi hygienický a doporučuje se jak pro osoby s alergiemi tak osoby s citlivou pokožkou a jsou vhodné také ke koupeli na mytí.


   

    Rozměry cca. 6-7 cm. Houba je přírodní produkt, velikost a tvar se mohou mírně lišit od obrázku.

    Obsah: 1 houba Levant • Příslušenství