Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku?

Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku?

lilcup

Jakou velikost?

Menstruační kalíšek LilCup je vyráběn v několika velikostech.
Vliv na výběr kalíšku má také poloha Vašeho děložního čípku. Více informací níže: Jak změřit děložní čípek?
Vyberte si vhodnou velikost dle níže uvedených informací:Menstruační kalíšek Typ 1 (velikost S)

Vhodný především pro ženy před porodem nebo jenž mají pevné vaginální svaly. Vhodný také pro drobné ženy. Vhodný pro ženy jenž mají děložní čípek nalézající se ve standardní poloze (možno zjistit omakem nebo po poradě s gynekologem)

    • průměr 43 mm
    • délka kalíšku bez stopky 48 mm
    • délka držátka 22 mm
    • max. objem 24 ml (měřeno po otvory)Menstruační kalíšek Typ 2 (velikost L)

Vhodný především pro ženy po porodu nebo jenž mají slabší vaginální svaly. Vhodný také pro ženy vysoké či s nadváhou. Vhodný pro ženy jenž mají děložní čípek nalézající se ve standardní poloze (možno zjistit omakem nebo po poradě s gynekologem)


    • průměr 46 mm
    • délka kalíšku bez stopky 52 mm
    • délka držátka 22 mm
    • max. objem 32 ml (měřeno po otvory)Menstruační kalíšek Mini

Vhodný především pro ženy jenž mají nízký děložní čípek. (možno zjistit omakem nebo po poradě s gynekologem).Mini kalíšky jsou také vhodné pro velmi mladé dívky nebo drobné ženy. 


    • průměr 42 mm
    • délka kalíšku bez stopky 45 mm
    • délka držátka 15 mm
    • max. objem 25 ml 


Menstruační kalíšek JOY Typ 1 (velikost S)

Vhodný pro ženy před porodem nebo do 25-30 let, ženy jenž mají pevné až středně pevné vaginální svaly. Vhodný pro ženy jenž mají děložní čípek nalézající se ve standardní až vyšší poloze. 

• průměr 42 mm
• délka kalíšku bez stopky 55 mm
• délka držátka 15 mm
• max. objem 30 ml (měřeno po otvory)

Menstruační kalíšek  JOY Typ 2 (velikost L)

Vhodný pro ženy po porodu nebo nad 25-30 let, ženy jenž mají středně pevné až povolené vaginální svaly. Vhodný také pro ženy vysoké či s nadváhou. Vhodný pro ženy jenž mají děložní čípek nalézající se ve standardní až vyšší poloze.

• průměr 46 mm 
• délka kalíšku bez stopky 55 mm 
• délka držátka 15 mm
• max. objem 40 mlKalíšek Lilcup patří mezi měkké až středně měkké kalíšky. Tuhost kalíšku je navržena tak, aby byl kalíšek měkký a netlačil na močovou trubici a zároveň dostatečně pevný a neprotékal. 

menstruační kalíšek   Držátko (stopku) o velikosti  mm je možné libovolně zkrátit na délku, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Držátko je možné i zcela odstranit. Věnujte prosím pozornost správnému zkrácení, aby nedošlo k poškození menstruačního kalíšku! Pro zkracování použijte ostrý nůž nebo nůžky.

menstruační kalíšek   Menstruační kalíšek není vhodné používat v období šestinedělí. Ženy potýkající se s problémem HPV viru kalíšek používat mohou, stejně tak je bezproblémové použití kalíšku při zavedeném nitroděložním tělísku. V případě, že porod byl císařským řezem, není pochva tak uvolněná jako u žen, které rodily fyziologicky. Bylo by tedy vhodné zakoupit kalíšek o menším průměru. U žen, které nemají pravidelný pohlavní styk, dochází ke zmenšení průměru pochvy (znatelné již po půl roce bez sexu). U žen, které aktivně sportují, je průměr pochvy výrazně užší, svaly pánevního dna jsou pevné. Může jim i po třicítce (i po porodu) vyhovovat také spíše kalíšek menší velikosti. 

menstruační kalíšek   O velikosti kalíšku se můžete poradit se svým gynekologem. Nezáleží na tom, zda zná menstruační kalíšky (mnoho gynekologů u nás o této možnosti doposud neslyšelo). Když mu vysvětlíte, o co jde, určitě Vám dokáže říci, zda je Vaše pochva úzká nebo volná. Pokud používáte tampóny, je možné využít také této zkušenosti. Pokud Vám vyhovuje i tampón velikosti mini, je pravděpodobné, že Vám bude vyhovovat spíše malý kalíšek.

menstruační kalíšekmenstruační kalíšek   Pozor! Menstruační kalíšek Vás nechrání před otěhotněním ani před sexuálně přenosnými chorobami. Pokud byste pozorovala příznaky jako je bolest, pálení, dráždění, zánět v oblasti genitálií nebo potíže během močení, menstruační kalíšek vyjměte a kontaktujte svého lékaře. Menstruační kalíšek nemusíte vyndávat před močením, nebo když jdete na stolici, ale musíte ho vyjmout před pohlavním stykem. Nedoporučuje se půjčovat Váš menstruační kalíšek jiné ženě.
Jak změřit děložní čípek?


Faktorem který ovlivňuje výběr velikosti kalíšku je také výška Vašeho děložního čípku. Cervikální poloha "pravidlo kloubu"

Poloha Vašeho děložního čípku může také ovlivnt váš výběr velikosti nebo modelu menstruačního kalíšku, zvýšíte tak spokojenost s volbou kalíšku. Vaše děložní hrdlo se může pohybovat v různých fázích cyklu, takže je dobré zkontrolovat polohu na začátku, uprostřed a na konci menstruačního cyklu, abyste co nejlépe vyhodnotili jeho pozici.

Dobře si umyjte ruce a vložte ukazováček do vagíny k lokalizaci děložního čípku.
Ten poznáte tak, že prstem narazíte na jeho konec jako když se třeba dotknete špičky nosu. Po provedení této zkoušky důkladně umyjte ruce.
Pokud trvale pociťujete, že váš čípek sedí blízko vaginálního otvoru nebo po první dílek prstu pravděpodobně máte nízký děložní čípek a budou pro Vás vhodné kratší kalíšky speciálně pro nízký čípek.
(např. Lilcup MINI, Meluna Shorty) Tyto kalíšky jsou také vhodné pro dívky jenž jsou pany)

děložní čípek

Pokud na děložní čípek narazíte kdy je Váš prst do vzdálenosti prostředního kloubu máte střední velikost čípku. Vhodné jsou potom středně velké kalíšky (např. lilcup, Meluna S-L, ladycup, amycup)Pokud na děložní čípek nedosáhnete nebo potřebujete vložit prst až po prostřední kloub než cítíte čípek, pravděpodobně máte vysoký děložní čípek. Potom jsou pro Vás vhodné vyšší kalíšky. (např. Lilcup 2, Lilcup Joy, Meluna XL)

lilcupmenstruační kalíšek   Pokud si nejste jistá jakou velikost menstruačního kalíšku zvolit, neváhejte nás kontaktovat: KONTAKTUJTE NÁS

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment: