Rady jak změřit děložní čípek.

Faktorem který ovlivňuje výběr velikosti kalíšku je také výška Vašeho děložního čípku.Cervikální poloha "pravidlo kloubu"

Poloha Vašeho děložního čípku může také ovlivnt váš výběr velikosti nebo modelu menstruačního kalíšku, zvýšíte tak spokojenost s volbou kalíšku. Vaše děložní hrdlo se může pohybovat v různých fázích cyklu, takže je dobré zkontrolovat polohu na začátku, uprostřed a na konci menstruačního cyklu, abyste co nejlépe vyhodnotili jeho pozici.

Dobře si umyjte ruce a vložte ukazováček do vagíny k lokalizaci děložního čípku.
Ten poznáte tak, že prstem narazíte na jeho konec jako když se třeba dotknete špičky nosu. Po provedení této zkoušky důkladně umyjte ruce.
Pokud trvale pociťujete, že váš čípek sedí blízko vaginálního otvoru nebo po první dílek prstu pravděpodobně máte nízký děložní čípek a budou pro Vás vhodné kratší kalíšky speciálně pro nízký čípek.
(např. Lilcup MINI, Meluna Shorty) Tyto kalíšky jsou také vhodné pro dívky jenž jsou panny)

děložní čípek

Pokud na děložní čípek narazíte kdy je Váš prst do vzdálenosti prostředního kloubu máte střední velikost čípku. Vhodné jsou potom středně velké kalíšky (např. Lilcup 1, Lilcup Joy 1, Meluna S-L, ladycup, amycup, GeaCup1)Pokud na děložní čípek nedosáhnete nebo potřebujete vložit prst až po prostřední kloub než cítíte čípek, pravděpodobně máte vysoký děložní čípek. Potom jsou pro Vás vhodné vyšší kalíšky. (např. Lilcup 2, Lilcup Joy 2, Meluna XL, GeaCup 2)

lilcup