Jak pečovat o menstruační kalíšek

menstruační kalíšek Pro zachování stejné barvy uchovávejte menstruační kalíšek v  textilním sáčku.
Minimalizací UV záření bude Váš menstruační kalíšek stále stejný.
Neukládejte menstruační kalíšek do neprodyšných obalů!
Pro vlastní čištění je vhodné vyvařování nebo sterilizování ve sterilizačním roztoku.
Tuto péči o menstruační kalíšek doporučujeme zvláště při zahájení a ukončení Vašeho menstruačního období.
Samozřejmě vyvařování nebo sterilizování menstruačního kalíšku je možné i v jeho průběhu. Kalíšek by jste měli sterilizovat vždy, když se dotkne nežádoucího povrchu nebo Vám třeba upadne na zem.

menstruační kalíšek Během menstruace doporučujeme základní údržbu omytím vodou nebo použitím neparfemovaného mýdla na přírodní bázi. Včasné omytí (před zasycháním menstruační krve) usnadní Vaši údržbu. Pokud není možné omytí vodou, použijte pro základní očištění papír nebo hygienické ubrousky.

menstruační kalíšek Sterilizace: Ponořte kalíšek do nádoby tak, aby byl zcela pod vodou, a povařte 5-7 minut, můžete ho také dát do skleněné nebo umělohmotné nádoby, ponořit do vody a dát na 3 minuty na plný výkon do mikrovlnné trouby. Ke sterilizaci varem můžete použít hrnec nebo hrnek či jinou nádobku k tomu určenou. Lze použít i sterilizátor na kojenecké lahve nebo dezinfekční gel. Před použitím je pak ale nutné kalíšek dobře omýt vodou, aby se zbytky dezinfekce nedostaly do kontaktu s poševní sliznicí.

menstruační kalíšek Nikdy nepoužívejte na čištění nebo zvlhčování následující přípravky (mohou poškodit Váš menstruační kalíšek nebo způsobit podráždění pochvy): látky ropného původu jako např. vazelína, oleje, kyselé čisticí prostředky, silná nebo parfémovaná mýdla, produkty na bázi silikonu.

menstruační kalíšek Kalíšek také možno čistit pomocí Milton tablety. Do vody v kelímku vložíte Milton tabletu Mini (1ks na 100ml) a vložíte menstruační kalíšek.
Necháte 15 minut sterilizovat a opláchnete vodou.

menstruační kalíšek Při správné péči, čištění a uchovávání Vám menstruační kalíšek vydrží mnoho let. Umývejte ho pravidelně jemným mýdlem a horkou vodou a ujistěte se, že jste odstranila všechny zbytky mýdla, protože to by mohlo způsobit podráždění pochvy.
K očištění záhybů a dírek v kalíšku použijte měkký kartáček. Pokud je to k čištění nutné, otočte menstruační kalíšek naruby.
Drobné otvory pod okrajem menstruačního kalíšku pomáhají uvolnit přilnutí. Udržujte je čisté – pokud je to nutné, použijte špendlík nebo mezizubní kartáčky nejmenšího rozměru. Pokud jste na veřejné toaletě, berte si s sebou malou láhev vody na opláchnutí menstruačního kalíšku, nebo ho jednoduše vyprázdněte a znovu zaveďte. Při příštím vyprázdnění menstruační kalíšek umyjte důkladněji. Když cestujete do zahraničí, používejte k čištění menstruačního kalíšku vždy pitnou vodu. V průběhu používání může menstruační kalíšek změnit barvu, což však nemá vliv na jeho použití. Při manipulaci s kalíškem se vždy ujistěte, že máte čisté ruce.

menstruační kalíšek V případě nejasností nebo jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat:   kontaktujte nás

Email: info@menstruacni-kalisek.cz